müşteri odaklı, güvenli, akıllı, entegre çözümler...

Tarihçe

"Başkent Grup kendi alanlarında beş uzman şirketten oluşmaktadır."

Başkent Grup bünyesinde yer alan; Başkent Güvenlik, 2002 yılında gerçek ve tüzel kişilere ait kurum ve kuruluşların güvenliğini sağlamak amacıyla TÜRK STANDARTLARI ENSTİTÜSÜ genel kriterlerine uygun Hizmet Yeterlilik ve TS-EN-ISO 9001:2000 belgelerine sahip fiziki ve elektronik güvenlik alanında hizmet vermeye başlayan bir güvenlik şirketi olarak kurulmuştur. 5188 sayılı yasa gereği 2006 yılında fiziki güvenlik (Başkent Güvenlik Hizmetleri Ltd. Şti.) ve elektronik güvenlik hizmetleri (Başkent Güvenlik Sistemleri A.Ş.) olarak ikiye ayrılmıştır.

2002 yılında Plaza A.Ş. ile temizlik, peyzaj ve haşere kontrol hizmetleri konusunda çalışmalar başlatılmıştır. Plaza A.Ş. bölgesel ve kapsamlı proje tecrübesi ile aldığı başarılı sonuçlar sektöründe her geçen yıl öne çıkmakta, bilgi birikimi ve uzman kadrosu ile özel çözümler üretmekte, verimliliği artırarak müşterilerinin yatırım değerlerini korumaktadır.

İnşaat ve renovasyon alanında faaliyet göstermek amacıyla 2006 yılında kurulan Eşit Yapı A.Ş.; yeni bina ve/veya mevcut bina değişim ve yenileme projelendirmesi, müşteri gereksinimlerine uygun anahtar teslim mekanik, elektronik ve teknolojik alt yapı çözümleri, bina ve bileşenlerinin kullanım ömrünü arttırıcı koruyucu ve geliştirici bakım hizmetleri ile müşterilerine hizmet vermektedir.

2008 yılında; güvenlik, bina ve tesis yönetim hizmet alanlarında mevcut durum analizi, ihtiyaca özel anahtar teslim teknoloji çözümlerinin sağlanması, elektronik güvenlik alanında geniş ürün ve çözüm portföyü, teknoloji ürünleri için bakım ve destek hizmetleri, iş sürekliliği için teknoloji işletim planlaması, durum raporlamalarının yapılabilmesi amacıyla yazılım ve teknoloji alanında faaliyet gösteren Optimal A.Ş. kurulmuştur.