SİLAHLI/SİLAHSIZ ÖZEL GÜVENLİK PERSONELİ SERTİFİKA EĞİTİMİ

Silahsız Özel Güvenlik Eğitimi  18 yaşını doldurmuş olan ve en az ilköğretim (ortaokul) mezunu bireylerin katılabildiği, 3 hafta,  Silahlı Özel Güvenlik Eğitimi; 21 yaşını doldurmuş, en az lise mezunu olan bireylerin katılabildiği, 4 hafta, süren özel güvenlik eğitimidir. Eğitimin tamamlanmasının ardından adaylar; silahsız özel güvenlik için100 soruluk silahsız bölümden, silahlı özel güvenlik için ek olarak 25 soruluk silahlı bölüm test sınavı ve 5 adet uygulamalı mermi atış sınavına girerler. Sınavda en az 60 puan alan adaylarımız başarılı sayılır ve Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü ile Valilik onaylı silahlı/silahsız özel güvenlik sertifikası almaya hak kazanırlar.


HİZMET İÇİ GÜVENLİK PERSONEL EĞİTİMİ

Kurum ve Kuruluşların kendi bünyelerinde görevlendirmek istediği  güvenlik personelinin katıldığı güvenlik eğitimlerini kapsamaktadır.


YENİLEME EĞİTİMİ

Özel güvenlik sertifikasına sahip olan adaylarımızın her 5 yılda bir alması gereken 6-7 gün süren özel güvenlik eğitim türüdür. Eğitim, Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü denetiminde yapılan sınavı ile tamamlamaktadır. Sınavda geçmek yada kalmak yoktur, amaç bilgilerin güncellenmesidir. Özel güvenlik sınavına katılan adaylarımıza, Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü ve Valilik onaylı yenilenmiş özel güvenlik sertifikası verilmektedir.


HİZMET İÇİ ATIŞ EĞİTİMİ

Silahlı özel güvenlik görevlisi olarak görev alan bireylerin, teorik ve uygulamalı olarak her yıl alması gereken özel güvenlik eğitim türüdür. Eğitimin amacı; görevlilerinin silah kullanmasını gerektirecek hallerde güvenliği ve atış becerisini artırarak oluşabilecek uygulama aksaklıklarını gidermektir. 


UZMANLIK ALANLARINA GÖRE ÖZEL GÜVENLİK PERSONELİ EĞİTİMİ

Güvenlik sektörü için yönetici eğitimi, sivil hava limanı güvenliği, deniz liman güvenliği  ve yürürlükten kalmış olan 2495’e tabi özel güvenliklerden görevlileri için 2495’den 5188’e Geçiş Eğitimleri verilmektedir.